Одноденні заміськи екскурсії

Тустань та водоспад Кам'янка

Дати туру:  05.07

Тустань — середньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХVІ століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах). Тустань була митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича на Закарпаття та до Західної Європи.
Сама назава “тустань” значить “тут стань і сплати мито”.

 

1 день

Виїзд зі Львова у 8:00

Сьогодні  “Тустань” – це державний історико-культурний заповідник – одне з найгарніших, наймальовничіших місць в Україні. Ще в III тисячолітті до нашої ери на скелях було святилище, а в IX – XIII ст. на скелях був давньоруський оборонний комплекс який займав близько 3 гектарів. Тустань був важливим стратегічним пунктом і входив у єдину систему Карпатської лінії оборони південно-західних кордонів Київської Русі, а потім Галицько-Волинського князівства. Це унікальна пам’ятка давньоруської архітектури не тільки в Україні а й у всьому світі, де збереглося близько 3 тисяч пазів в скелях, куди вставлялись дерев’яні конструкції (це була 5-ти поверхова фортеця). Унікальним також є колодязь видовбаний у скелі, кам’яна “цистерна”. Поруч джерело зі срібною водою і велика фестивальна галявина, на який відбувається фестиваль середньовічної культури “Тустань”. 

У музеї Тустані можна здійснити віртуальний політ над фортецею та за допомогою іт-технологій можна “оживити“ давній вигляд фортеці.

У підніжжі скель можна скуштувтати бойківської кухні.

 Кам’янецький водоспад – диво природи, це каскад водоспадів висотою 7 метрів, який знаходиться в Національному природному парку “Сколівські Бескиди”. Над водоспадом височать скелі порослі лісом, усе це створює мальовничу картину. Вважається, що якщо дівчина зранку скупається у водоспаді, то протягом року вдало вийде заміж.

А також, поряд можна скуштувати карпатського чаю чи купити сувеніри та смачні вироби.

Вартість туру: 450 грн

У вартість входить:

Додатково оплачується:

*Вхідні квитки:Заповідник “Тустань” – 52 грн./дорослі, 26 грн./школярі, студенти, пенсіонери. Заповідник “Кам’янка” – 10 грн./дорослі, 5 грн./діти.