тури по україні

Бойківські валентинки з вечорницями

Дата туру: 14-16.02.2020

Львів – Самбір – Старий Самбір – Лаврів – Розлуч – Устрики-Долішні – Кульчиці – Львів

*Бойки (верховинці, горальці, підгіряни) — етнографічна група українців, що живуть на північних і південних схилах Карпат («Бойківщина») від річок Лімниця й Тересва на сході до річок Уж і Сян на заході. В Україні розселені в гірських районах Українських Карпат і Прикарпатті (Болехівський, Долинський і Калуський райони та частина Рожнятівського району Івано-Франківської області; Сколівський, Турківський, частини Стрийського, Дрогобицького, Самбірського та Старосамбірського районів Львівської області; Міжгірського та частини Воловецького районів Закарпатської області[1]). Найбільші міські поселення Бойківщини — Турка, Сколе, Бориня, Воловець, Міжгір’я, Старий Самбір, Борислав, Долина, Калуш й інші. За найпоширенішою версією етнонім бойки походить від кельтського племені бойїв, яке проживало на території Чехії й Австрії в пізньоантичні часи. Також бойків розглядають як нащадків давнього племені білих хорватів, котрі брали безпосередню участь у етногенезі українського народу часів раннього середньовічя та Київської Русі.

1 день

Виїзд зі Львова

Збір на з/д вокзалі. Виїзд зі Львова. З Днем св. Валентина – днем усіх закоханих!

Перша наша зупинка – Самбір. Давнє галицьке місто, де в церкві Різдва Богородиці (1728р.) знаходяться мощі Святого Валентина – покровителя усіх закоханих. Вважається, що хто помолиться біля святих мощей, то протягом року знайде справжнє кохання, а тим у кого вже є пара – допоможе зберегти відносини. У місті Ви побачите 40 метрову вежу ратуші (1638р.) з годинником та величний костел Івана Хрестителя (1565р.) із чудотворною іконою. Можна завітати у музей «Бойківщина», де Ви довідаєтеся про життя, побут та звичаї бойків – гордого гірського етносу українських Карпат, а дітей гостинний двір “Білаки” запрошує в зоопарк з 20 видами тварин (леви, ведмеді, вовки, олені, страуси, буйволи та різні види птахів).

 Переїзд у Старий Сабір. Одне з найдавніших містечок Галичини. Тут варто оглянути площу Ринок, церкву св. Миколая (1830р.), синагогу (1886р.), костел св. Миколая (1882р.), невеличкий краєзнавчий музей та один із найстаріших цвинтарів України – єврейський кіркут (XVI ст.).

Далі ми завітаємо у Лаврів. Лаврівський Василіянський монастир є одним з найстаріших та найшанованіших в Україні (1270р.), в ньому найбільш ймовірно похований князь Лев, в честь якого назване місто Львів. Обитель розташована в мальовничій місцевості серед посеред Карпат, з незвичайною цілющою аурою, а в монастирській церкві зберігаються мощі святого Онуфрія.

Переїзд у село Розлуч. Серед мільовничих Карпат заховався невеликий гірськолижний курорт. Перша згадка поселення датується ще часами Київської Русі, коли Закарпаття приєднав  до своїх володінь князь Лев.  Назва, згідно легенди, походить від того, що перші поселення заклали три родини, які знайшли тут прихисток від епідемії чуми і розлучались з рідними. За іншою версією – від гори Розлуч (932 м. н.р.м.). Саме тут бере свій початок ріка Дністер (довжиною 1362 км.). Також тут можна оздоровтись мінеральною водою, зокрема типу «Нафтуся» та «Боржомі» і для цього не потрібно їхати в Грузію! Окрім цього тут є дві пам’ятки дерев’ної архітектури  – тризрубна церква Різдва Пресвятої Богородиці (1876 р.) та Костел Святого Франциска Борджія (1902 р.)., який є рідкісним взірцем дерев’яного храму в неоготичному стилі.Поселення.

Запрошуємо Вас на Бойківські вечорниці.(При бронюванні туру обов’язкове замовлення. Вартість святкової програми – 300 грн.). На Вас чекає зустріч з народними музиками, коломийками, танцями, бойківськими забавами, палаючою ватрою та святковою бойківькою вечерею. Тут Вас почастують національними Карпатськими та бойківськими стравами і Ви ознайомитеся з бойківським фольклором. У Вас залишаться теплі та незабутні спогади про вікові традиції та культуру бойківського краю.Ночівля.

2 день

Сніданок. Катання на лижах та санках.

Сніданок. Катання на лижах та санках. Тут діє двомісний канатно-крісельний підйомник довжиною 1900 м забезпечує доступ до двох гірськолижних спусків. Гірськолижні спуски (шириною від 60 м до 90 м):  гірськолижний спуск №1 – довжина 600 м, перепад 91 м; гірськолижний спуск №2 – довжина 1350 м, перепад 223 м.

А для тих, хто хоче побачити більше, пропонуємо факультативний виїзд в Устрики-Долішні що у Польщі (Вартість 600 грн. Мінімальна кількість туристів 10 осіб!). Місто лежить на прадавніх етнічних українських землях Бойківщини. Завдяки розташуванню у гірській місцевості та відповідному клімату, територія Устрик Долішних характеризується тривалим періодом сніжного покрову, що сприяє розвитку зимових видів спорту. Місто славиться двома гірськолижними базами на горах Лаворті та Громадзині разом з багатьма гірськолижними підйомниками та спусковими й біговими трасами, що вважаються одними з найкращих в країні за що отримало назву «Зимової столиці Підкарпаття».

В самому місті знаходиться грекокактолицька церква Архистратига Михайла (1847р.) та святиня чудотворної ікони Рудецької Богоматері Королеви Бещад. Перед чудотворною іконою молилися королі Речі Посполитої Ян Казимир, Михайло Корибут Вишневецький та Ян ІІІ Собеський, а також Кароль Войтила – папа римський Іоан Павло ІІ.

Катання на лижах. Повернення у Розлуч. Ночівля.

3 день

Сніданок. Виселення з номерів

Сніданок. Виселення з номерів. Виїзд у Львів.Але по дорозі м не можемо не заїхати у Кульчиці -батьківщину славного українського роду Кульчицьких, місце народження відомого українського гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного та героя оборони Відня Франца Юрія Кульчицького, який відкрив у Відні першу кав’ярню. В цьому шляхецькому містечку Вас чекає чудовий музей та можливість спробувати запашну каву в кав’ярні “Під синьою пляшкою”. Повернення до Львова.

Вартість туру з особи 2300 грн

У вартість входить

Додатково оплачується